Okulary korekcyjne – jak wybrać odpowiednie oprawki?

Okulary korekcyjne – jak wybrać odpowiednie oprawki?

Wybór okularów korekcyjnych, dla osób, które muszą korzystać z nich każdego dnia, jest wielkim wyzwaniem. Odpowiedni kolor, kształt oraz charakter oprawek może całkowicie odmienić wygląd naszej twarzy, a źle dopasowane okulary mogą mieć negatywny wpływ nie tylko na nasze widzenie, ale również na odbiór naszej osoby przez innych. Dlatego znalezienie wręcz idealnie dopasowanych oprawek, często graniczy z cudem. Istnieje jednak kilka bardzo ważnych kwestii, na które powinniśmy zwrócić uwagę kupując oprawy okularowe. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się więcej!

Okulary korekcyjne – wybierz oprawki dopasowane do Twoich potrzeb!

Wybierając oprawki okularowe, które będziemy nosić na swoim nosie każdego dnia, musimy zwrócić uwagę na kilka bardzo ważnych kwestii. Bardzo ważne jest, aby kształt wybranego przez nas modelu oprawek, był dopasowany do kształtu naszej twarzy. Przyjęło się więc, że posiadacze twarzy kwadratowej lub prostokątnej powinni wybierać okulary o delikatnych, zaokrąglonych kształtach, które złagodzą surowe i wyraźne rysy twarzy. Natomiast w przypadku twarzy zaokrąglonej lub owalnej, warto wziąć pod uwagę oprawki w kształcie kwadratowym lub prostokątnym, które optycznie wyszczuplą twarz. Kolor wybranych przez Ciebie oprawek powinien być również dopasowany do koloru Twojej cery. Pamiętaj jednak, że oprawki okularowe powinieneś wybrać w zgodzie ze samym sobą! Jeśli Twoja twarz jest delikatnie zaokrąglona, a Ty czujesz się dobrze w oprawkach o zaokrąglonej krawędzi, nie odrzucaj wybranego przez Ciebie modelu.

Korekcyjne okulary przeciwsłoneczne – pozwól sobie na odrobinę szaleństwa!

Okulary korekcyjne przeciwsłoneczne to wybawienie dla osób, które na co dzień muszą zmagać się z dużą wadą wzroku. W słoneczne dni, bez żadnych przeszkód, mogą oni skorzystać z przeciwsłonecznych okularów korekcyjnych i nie martwić się o oślepiające słońce, które może utrudniać wykonywanie codziennych czynności takie jak prowadzenie pojazdów czy wyjście z domu w celu załatwienia obowiązków. Wybierając oprawki okularów przeciwsłonecznych pozwól sobie na odrobinę szaleństwa i wyjdź poza dotychczasowe ramy! Odważny kolor oprawek czy mocno zarysowany kształt są wręcz wskazane!

About the Author

Może Ci się również spodobać